Hiába írják a feljelentéseket a köztársaságpárti politikusok és pártok, azok csak a fiók legmélyére kerülnek.
Hat év alatt 119 feljelentés született. Ebből igencsak harmatgyenge számban, harminc esetben indult nyomozás, tíz jelenleg is tart, viszont egyetlen egy ügy sem jutott el a vádemelésig.
Kiábrándítóak az arányok, de cseppet sem meglepőek.
A Népszava gyűjtötte össze, hogy az elmúlt években a különböző pártok és független politikusok mégis hány feljelentést tettek Polt Péter legfőbb ügyész hivatalánál.
A lap felkereste a Fideszt, akik nem válaszoltak a kérdésre, a KDNP pedig azt nyilatkozta, nem tartják nyílván, mennyi feljelentést tettek. Persze, hogy nem.
Ellenben a szabadságszerető pártok őszinte válaszukban igencsak sokkoló számokat hoztak nyilvánosságra.
Hadházy Ákos például 2014 óta 60 ügyben tett feljelentést, melyek között szerepel az Öveges-program és a Türr István Kutatóintézet gyanús pályázatai is. Szél Bernadett 2020 februárja és szeptembere között már 4 feljelentést tett, többek között a Mátrai erőmű hűtlen kezelése és a Belgárd-Budapest vasútvonal hitele miatt.
Az MSZP 11 feljelentést tett az elmúlt hat évben, köztük sorakozik a Tóth Bertalan a magyar állam által olcsón behozott gázon tízmilliárdokat szakító svájci cég és a Met Holding magyar leányának biznisze is, míg a DK két év alatt 21 esetben jutott el a feljelentésig, egyiket Varju László 300 milliárdos lélegeztetőgép üzlete kapcsán.
A Jobbik hat év alatt 4 ügyben, az LMP pedig csak idén nyolc feljelentést tett, például a Tamásiban félmillió forint értékben megrendezett szemétszedés kapcsán.
A Párbeszéd képviselői 2020-ban már 7 feljelentésnél járnak, megtették a szükséges lépéseket a a Simonka-ügy valamint Szíjj László és a Tiborcz István cégeinek visegrádi szállodabiznisze miatt egyaránt.
Megszokhattuk már, hogy a demokrata pártok és poltikusok élből hátrányból indulnak a feljelentések kapcsán, hiszen nem a fideszes nagyágyúk talpát nyalják.
Az viszont elkeserítő, hogy ilyen elnyomásban részesülnek, és az ügyek hosszú hónapokig, néha évekig húzva vannak, csakhogy ne történjen előrelépés. Az esetek magas százalékában pedig még a vádemelésig sem jutnak el.