Itt már nincs mit tagadni azon, hogyan gyarapodtak a fideszes időszakban a miskolci önkormányzati cégek vezetői. A tények önmagukért beszélnek.
Budapesti luxuslakás, miskolctapolcai hotel, belvárosi penthouse, és önmaguknak kiutalt több tízmilliós prémium.
Úgy tűnik, Miskolcon igencsak gyümölcsöző volt Kriza Ákos korábbi fideszes polgármester ismerősének lenni: a tűzhöz közel állók ugyanis olykor különösebb szakmai előélet vagy épp végzettség nélkül kerültek városi cégek, intézmények élére - írta meg a Népszava.
A mai napig ismeretlen az is, hogy milyen szempontok alapján nevezték ki korábban a legnagyobb városi cég, a Miskolc Holding élére Pálffy Kinga volt színésznőt. Pálffy önéletrajzát ugyanis meredek homály fedi: a korábbi városháza közérdekű adatigénylésre sem bocsátotta a sajtó rendelkezésére. Minő érdekes.
Miután tavaly Veres Pál, ellenzéki polgármester került a város élére nekiálltak kiderítenia fideszes mocskokat. Találtak is jónéhányat.
Ekkor derült ki, hogy a Miskolc Holding több, mint ötven milliárd forint kintlévőséget nyom maga előtt, ami csak részben írható annak a számlájára, hogy a közlekedés korszerűsítése érdekében új buszokat vásároltak.
Mindennek fényében különösen érdekes, hogy a volt vezetők a választásokat követően – kihasználva az átadás-átvétel közötti interregnumot – 33 és 46 millió forintos prémiumot utaltak maguknak - mesélte Szopkó Tibor önkormányzati momentumos képviselő, a Miskolc Holding felügyelőbizottságának tagja a Népszavának.
Pálffy Kinga 33 millió vett fel. Ennek ügyében az önkormányzat pert indított az összeg visszaszerzéséért, s felmondásának jogszerűségét is vitatják.
Aztán itt van Szélyes Domokos is, aki csakugyan a volt fideszes polgármester haveri társaságába tartozik, megpróbált ilyen jogcímen több mint 46 millió forintot kiutaltatni magának. Szerencsére, ezt az új vezetésnek sikerült megakadályoznia.
A Népszava információi szerint a korábbi fideszes bérencekhez több ingatlanmutyi is köthető.
A magyarnarancs.hu írta meg korábban, hogy félmilliárdos beruházással épített szállodát a Szélyes-házaspár tulajdonában lévő Bonus Invest Ingatlanforgalmazó Kft., amelynek jegyzett tőkéje a cégbíróság nyilvános adatai alapján 3 millió forint, értékelhető árbevétele az elmúlt években gyakorlatilag nem volt. A telket 2015-ben vásárolták meg az épp 12 milliárdos fejlesztés előtt álló miskolctapolcai strandfürdő szomszédságában, s ide építették fel a Lignum Hotelt részben a Magyar Fejlesztési Banktól kapott csaknem 150 millió és a Korona Takaréktól felvett 60 milliós hitelből. A portál szerint mind ők, mind Pálffy Kinga bevásárolta még magát Miskolc egyik közkedvelt lakóparkjában egy-egy penthouse lakásba is.
Az adásvétel időpontja azonban felvet egy igencsak érdekes kérdést: a K40-re elkeresztelt luxusapartmant 2019 augusztusában adták át, tehát vagy azonnal lecsapott a méregdrága lakásra vagy már a tervezési fázisban jelen volt.
A Népszava megkereste Szélyest, hogy válaszokat kapjanak fenti ügyek részleteit firtató féltucatnyi konkrét kérdésükre. De normális válasz természetesen nem érkezett.
Az elmúlt években családom ingatlan beruházásait Budapest belvárosi, Pest megyei és B.-A-.Z. megyei ingatlan eladásokból és hitelből finanszíroztuk. Az elmúlt több mint 20 évben végig felsővezetőként dolgoztam különböző Társaságoknál. Munkámat mindig a legjobb tudásom szerint, tisztességesen és becsületesen végeztem. Erre törekszem a jövőben is - reagált Szélyes.
Valószínűleg, ha tippelhettünk volna, mit mond az úriember, ugyanezt dobtuk volna fel. Ő is csak egy, a fideszes mamelukok közül.