1956 üzenete sajnos egyre aktuálisabb az Orbán uralta Magyarországon. Szerencsére az ellenzék meghallotta ezt az üzenetet és összefogva küzdenek a zsarnok ellen.
Az MSZP, a Párbeszéd, a Momentum, a DK, az LMP és a Jobbik közös videóüzenetben emlékezett '56-ra
Az üzenetben megszólalt Kunhalmi Ágnes és Tóth Bertalan az MSZP társelnökei, Gyurcsány Ferenc a DK elnöke, Fekete-Győr András a Momentum elnöke, Szabó Tímea a Párbeszéd társelnöke, Jakab Péter a Jobbik elnöke és Kanász-Nagy Máté az LMP társelnöke.
Október 23. jelkép. A magyarok szabadságvágyának jelképe. Jöhetett az ember jobbról vagy balról, lehetett ilyen hátterű vagy olyan meggyőződésű, de abban egyetértés volt, hogy az elnyomásnak, kizsákmányolásnak véget kell vetni - mondta Jakab Péter, a Jobbik elnöke.
Szabó Tímea a Párbeszéd társelnöke azt emelte ki, hogy '56-ban az emberek nem csak saját magukért, hanem a jövő generációiért, értünk is küzdöttek. Most sem szabad felednünk gyermekeink, unokáink jövőjét.
Mert a haladás nem szólhat arról, hogy a régi urak helyébe újak lének, miközben milliókat hagynak az út szélén. A haladás nem szólhat arról, hogy a mindenkori urak luxusban dorbézolnak, miközben milliók küzdenek még mindig a megélhetésükért - mondta a köztársaságpárti politkusnő rátapintva a lényegre.
"Ha ma körbetekintünk az országban, azt látjuk, hogy új hűbéri rendszer van kialakulóban"
- mondta Tóth Bertalan.
Az MSZP társelnöke szerint '56-ban is az volt a forradalmárok és az őket támogatók célja, hogy a dolgozó ember ne kiszolgáltatott rabszolga legyen, hanem legyenek jogai, és saját
„Lehet-e a mai vezetés méltó képviselője a nemzeti gondolatnak és méltóságnak?”
Ezt a kérdést nem a mai demokráciapárti politikusok egyike tette föl, hanem Nagy Imre, a forradalom miniszterelnöke. De sajnos ma is nagyon időszerű.
Fekete-Győr András, a Momentum társelnöke arra helyezte a hangsúlyt, hogy míg 1956-ban a magyaroknak egyértelmű volt, hogy Európához, a Nyugathoz érdemes és kell tartozni, addig Orbán Putyinnal és egyéb keleti diktátorokkal kokettál.