Levélben kérte az MSZP társelnök-frakcióvezetője szerdán Novák Katalin köztársasági elnököt, hogy ne írja alá a kisadózó vállalkozók tételes adójáról (kata) szóló törvényt.
Tóth Bertalan az MTI-hez is eljuttatott nyílt levelében több százezer magyar munkavállaló megélhetésének és biztonságának érdekében kérte, hogy Novák Katalin, aláírás helyett, küldje vissza az Országgyűlésnek a kedden elfogadott jogszabályt.
Az ellenzéki politikus szerint az egynapos törvényalkotás nem a kiszámíthatóság megőrzését szolgálja; 450 ezer ember életét, megélhetését és biztonságát 24 óra alatt, év közepén felborítani nem lehet.
A magyar gazdaságra is erősen kiható háborús, bizonytalan helyzetben, amelyben a rendkívüli mértékű infláció szinte elviselhetetlen terhet jelent a családoknak, az első számú feladat, hogy megvédjék őket az életkörülményeiket tovább rontó nehézségektől
- közölte.
Tóth Bertalan azt írta, Magyarország köztársasági elnöke a nemzet egészének képviseletét kell, hogy ellássa, és szerinte Novák Katalin olyan döntés előtt áll, amelyből kiderül: államfőként a nemzet egységét, a magyar családok érdekekeit képviseli, vagy pártpolitikusként viselkedik.
A társelnök kitért arra is, hogy érdemes vitát folytatni a kata "optimalizálásáról", de elkapkodott törvénymódosítás helyett olyan javaslatnak kell az Országgyűlés elé kerülnie, amely átlátható és valóban a munkavállalók, kisvállalkozók érdekeit képviseli.
(MTI)
Szerdán délután hatkor újabb tüntetés lesz a KATA kinyírása miatt
A megmozdulást a Momentum szervezi. A felszólalók nem politikusok, hanem katakárosult vállalkozók lesznek.
Mindenki tiltakozik a KATA kinyírása ellen
Az ellenzéki képviselők a kisadózó vállalkozók tételes adójának (kata) új szabályozásáról szóló javaslat visszavonását, érdemi vita lefolytatását és a szakmai szervezetek véleményének figyelembevételét kérték. Tiltakoznak az érdekvédelmi képviseletek is.
MSZP: a kormány nem akarja megadóztatni a multicégeket, de "szénné szívatja" a katásokat
"A kormány megint azon a kényszerpályán van, amelynek alapját a miniszterelnök rakta le, és amely szerint mindig az ellenkezőjét mondják, amit a többség képvisel."