Már két éve telefonon kell bejelentkezni a háziorvoshoz, most a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója is megtapasztalta mindezt a mindennapokban.
„Elképzelhető manapság, hogy egy háziorvosi rendelésre csak telefonon lehet bejelentkezni?”
– ezt a kérdést tette fel egy felháborodott Facebook-posztban L. Simon László, korábbi fideszes képviselő, jelenleg a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója - szúrta ki a 444.
“S ha felhívja egy 72 éves szívbeteg asszony a háziorvosát, mert vérnyomás problémákkal küzd, s napok óta komoly megfázással, vélhetően tüdőgyulladással fekszik egyedül a lakásában, hogy ebben az esetben azt mondja neki a háziorvosa: nehogy bemenjen a rendelőbe, mert még megfertőz valakit?” - értetlenkedett a politikus.
A lap emlékeztet, hogy ez a protokoll a koronavírus kitörése óta, vagyis több mint két éve De L. Simon inkább megnevezi a háziorvost a Gárdony csoportba külön is beküldött posztjában. Aztán hozzáteszi: „Én pedig tehetetlen vagyok, mert éppen a világ másik felén vagyok, s 9 órányi időeltolódás nehezíti a kommunikációnkat.” A Facebook-posztja alapján Los Angelesben van, ahol a Universal Stúdió Jurassic Park témaparkjában, illetve a Getty Múzeumban járt, szakmai programon.
Sok kommentelő a magánegészségügyet ajánlja a volt politikus figyelmébe, mert ő magas állami fizetéséből megengedhetné magának ezt a luxust, ellentétben a bérből és fizetésből élőkkel, akiknek nincs havi milliós fizetése.
Újabb értelmetlen döntés: a mentősök többet nem végezhetnek PCR tesztet
Minden az amúgy is túlterhelt háziorvosok nyakába szakad, persze a feltételek biztosítása nélkül. Ez is csak egy újabb lépés a Fidesz által ránkerőltett magánegészségügy felé.
A luxusfideszesek teljesen leépítették az egészségügyet. Már csak a magán maradt
A legújabb fideszes gyalázat az, hogy a dél-pest megyeiek kétharmada már kénytelen volt az állami ellátás helyett magánorvoshoz fordulni. Na nem azért, mert olyan sok fölösleges pénzünk volna, hogy már nem tudjuk mire költeni.
Egyre mélyebb adósságcsapdában gyötrődnek a magyar kórházak
Orbán Viktor két évvel ezelőtt nevetségesen azt hitte, utasításra majd nem nő tovább a kórházak adóssága. Persze, ez nem így működik, parancsra nem tud fizetni egy kórház, ha nincs miből.
Egyre hosszabbak a kórházi várólisták
Több műtétnél is hosszabbak a kórházi várólisták, mint tavaly ősszel - számolt be az RTL Híradója a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő honlapján elérhető adatok alapján.