A tanév járványügyi szabályozás nélkül kezdődött, és úgy látszik, anélkül folytatódik. A tanárok szeretnének dolgozni, de féltik az egészségüket.
A közoktatásban továbbra sincsen szabályozva, mi legyen a sorsa a koronavírus-járvány idején azoknak a tanároknak, akik veszélyeztetett korúak vagy valamilyen alapbetegséggel rendelkeznek - írta meg a Népszava.
Aki krónikus beteg vagy idős, az még jobban ki van téve az iskolákban is terjedő koronavírusnak.
A lap egyik pedagógus olvasója cukorbetegként aggódik az egészségéért. Egy általános iskolában tanít, ami nagy kockázatot jelent. Többszöri próbálkozás után sem kapott sehonnan segítséget. A vámpírkormány csak pofázik a járványügyi védekezésről, de vajmi keveset tesznek.
Minden fórumon, minden alkalommal elmondják, hogy vigyázni kell a krónikus betegekre. Az iskolában hogyan? Általános iskola alsó tagozatán nem kell a gyereknek maszk. A pedagógus napi száz vagy annál több gyerekkel is találkozik, órákat tölt velük, miközben a gyerekek tünetmentes hordozók lehetnek – nyilatkozta a Népszavának.
Müller Cecília az omladozó magyar egészségügy "nagymamája" a járvány tavaszi hulláma alatt háztartási tanácsai mellett azt is megemlítette, hogy a valamilyen alapbetegséggel rendelkezők különösen vigyázzanak, hogy ne kapják el a kórt. Például ne menjenek közösségbe. Az sajnos sem ő, sem pedig a teljesen alkalmatlan Kásler miniszter nem tudták megmondani, hogy ilyen iszonyatos tanárhiány mellett az érintett pedagógusok ezt mégis hogyan oldják meg?
Gulyás Gergely papagájminiszter a maga cinikus stílusában reagált a problémára.
Azt mondta, hogy a minisztériumban is az a gyakorlat, hogy a krónikus betegek, valamint a 60 év felettiek dönthetnek az otthoni munkavégzés mellett. Mégis mit képzel? Hogyan dolgozhatna egy tanár otthonról, amikor a gyerekek az iskolában vannak?
A Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke, Totyik Tamás nyilatkozata megmutatja, hol van a kutya elásva.
"Ha minden krónikus betegségben szenvedő pedagógust haza kellene küldeni, rengeteg iskolát be kellene zárni. Nagy valószínűség szerint ezért sincsenek részletes szabályok."
- nyilatkozta a Népszavának. A lap megkérdezte a Klebelsberg Központot is a témában, de nem kaptak választ.
Október 1-től kötelező lesz a lázmérés az oktatási intézményekbe való belépés előtt. A Fidesz-kormány ezt sem szervezte meg, így káosz várható
Via.