De már a lengyelekkel is szerződést bontottak. Így szankcionálták, hogy kormánykritikus újságírókkal szemben is bevetették a kiberfegyvert.
A Pegasus gyártója a világszerte kirobbant lehallgatási botrány nyomán felmondta a szerződést Magyarországgal és Lengyelországgal - írja a svájci Neue Zürcher Zeitung, amit a Népszava szemlézett.
Az izraeli cég a visszaélések miatt a 102 megrendelőből csupán 37-et tartott meg, de az EU-ból csak ezt a két államot érinti a döntés.
A Gazeta Wyborcza szerint a lengyel beszerzést még 2017-ben, a szakminiszter intézte Budapesten. Forrásként átszámítva 6 millió svájci frankot mozgósítottak. Ziobro most azt állítja, nem tudott a törvénytelenségről, de az állam tudja, mit kell tennie a bűnözőkkel szemben.
A lengyeleknél egyelőre még nincsenek bizonyítékok, hogy kik figyelték meg még 2019-ben az ellenzék egyik vezető politikusát, illetve Tusk ügyvédjét, valamint azt az ügyészt, aki hangosan kiállt az igazságszolgáltatás politikai befolyásolása ellen. A nyomás egyre nagyobb lesz Varsón mert arra bizonyítékok vannak, hogy a három érintett telefonjára telepítették a kémszoftvert.
Ahogy arról az Ezalényeg is beszámolt, Magyarországon több kormánykritikus újságíró telefonján is megtalálták a megfigyelés nyomait, de még Áder János köztársasági elnök testőrei után is kémkedtek.