Alig egy nap alatt átment az egészségügyi átalakítás módját kritizáló Magyar Orvosi Kamara jogait megnyirbáló törvény. A MOK szerint koncepciós eljárásban támadta meg a kormány az orvosokat.
Megszünteti az orvosok kötelező kamarai tagságát az a törvény, amelyet kedden, a kormány kezdeményezésére 122 igen szavazattal 31 ellenvoks mellett, tartózkodás nélkül fogadott el a Ház. A belügyminiszter által hétfőn beterjesztett, és kivételes eljárásban kedden elfogadott jogszabály kimondja, hogy a Magyar Orvosi Kamarában (MOK) meglévő tagság nélkül is végezhető egészségügyi tevékenység. A kamarai tagságot önkéntesen és bármikor meg lehet szüntetni.
Takács Péter, a Belügyminisztérium egészségügyért felelős államtitkára az Országgyűlésben az előterjesztésről azt hazudta: az a magas szintű, mindenki számára hozzáférhető, biztonságos betegellátás biztosítását szolgálja. Mindezek mellett hevesen kommunistázva terjesztett hamis rágalmakat a Kamaráról.
A Magyar Orvosi Kamara szerint koncepciós eljárás zajlik ellenük, amit ezzel a törvénnyel is alátámaszt a kormány.
A magyar orvosok nyomásgyakorló akciójában minden kolléga önkéntesen vesz részt, és egyetlen háziorvos ellen sem indítanak etikai eljárást csupán azért, mert aláírják az új ügyeleti szerződést.
Egy koncepciós eljárás zajlik, a Gulyás Gergely által elhangzott egy vád, ez továbbgyűrűzött a teljes médián, majd a Semjén Zsolt által benyújtott törvényjavaslattal reagált erre a kormány
– hangzott el a Kamara ma délelőtti sajtótájékoztatóján.
Kincses Gyula, a szervezet elnöke úgy fogalmazott: az egész orvostársadalmat érte támadás, kiváltképp a kamarát tüntették fel rossz színben ezzel.
Hitelrontás miatt pert fogunk kezdeményezni a Belügyminisztérium ellen, valamint számba fogjuk venni egyéb törvényes lehetőségeinket
– jelentette ki.
Amikor az orvostársadalom a nyomásgyakorlás mellett döntött, először azt indítványoztuk, hogy a szakdolgozók fizetésemelését szorgalmazzuk, valamint kiállunk a szakma függetlensége mellett. Azt, hogy erre a kötelező kamarai tagság megszüntetésével reflektált a kormány, a kommunizmusban tapasztalt eljárásnak tekintjük
– mondta Álmos Péter, a MOK alelnöke. Hozzátette: nyomásgyakorlásuk a működőképes alapellátás megvalósulására irányult, törekvéseiket a szakdolgozók 90 százaléka támogatja. A kamara arra biztatja kollégáit, jelezzék feléjük, ha tagok kívánnak maradni. Úgy vélik, ha kevesen is maradnak, a szakma függetlenségét hathatósan képviselő csoportjuk lesz.
Ki kell mondani: nincs idő hátrálni, az orvostársadalomnak cselekednie kell. Egyértelművé vált, hogy a betegágy mellett gyógyítóknak nincs ráhatásuk arra, mi történik az egészségügyben
– jelentette ki a MOK alelnöke.
Hadüzenet az orvosoknak, elfogadhatatlan bosszúhadjárat - ellenzéki reakciók a MOK ledózerolásának tervére
A DK szerint újabb orvosokat fog külföldre üldözni, ha Orbánék ledózerolják a Magyar Orvosi Kamarát. A Momentum Pintér Sándor bosszúhadjáratának és elfogadhatatlan politikai büntetőakciónak tartja a kötelező orvosi kamarai tagság megszüntetését.
A káoszkormány válasza a Magyar Orvosi Kamara kritikáira: lenullázzák a MOK jogait
Gulyás Gergely Kormányinfón eljátszott hazug műfelháborodása csak a felvezetése volt egy újabb kormánykritikus szakmai szervezet elnémításának. A tanárok után most az orvosok jogait korlátoznák.
Magyar Orvosi Kamara: nem indítanak etikai eljárást az ügyeleti szerződések aláírása miatt
A Magyar Orvosi Kamara (MOK) egyetlen háziorvos ellen sem indított és nem indít etikai eljárást azért, mert aláírja az ügyeleti szerződést - közölte a kamara szombaton az MTI-vel, a szombati Kormányinfón elhangzottakra reagálva.