Kellemetlen beismerni, de úgy néz ki, a felcsúti miniszterelnöknek cseppet sem számít a magyar oktatók és szülők egészsége.
A pontos adatok elhallgatása ugyanis veszélyezteti a higiénikus és biztonságos munkakörnyezethez való jogot.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint az, hogy az érdekképviseletek követelése ellenére továbbra sem nyilvános azoknak a köznevelési intézményeknek az összesített listája, ahol megjelent a koronavírus, az átláthatóságot és a védekezést is nehezíti - derül ki a Népszava cikkéből.
Egyre több helyen jelenik meg a koronavírus, egyre több a fertőzött és egyre több az elhalálozás. A kormánynak meg csak arra van esze, hogy elsumákolja az adatokat. Mégis miért? Mert ők ezzel is csak jól járnak.
Az információk visszatartásával ugyanis tök jót spórolhat a Fidesz-kormány.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete véleménye az, hogy az Orbán-kormány könnyedén garasoskodhat a tikolózással, mert abban az esetben, ha nem nyilvános, hogy egy-egy iskolai dolgozó hol kaphatta el a vírust, akkor jóval nehezebb bizonyítani, hogy foglalkozási megbetegedésről van szó.
Bizonyítás hiányában pedig nem 100, hanem 60 százalékos táppénz jár a betegség miatt otthon maradóknak. Noha Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere szeptemberben még azt mondta, akinél „vélelmezhető”, hogy munka közben kapta el a vírust, az foglalkozási megbetegedésnek minősül, így 100 százalékos táppénzt kap, erre eddig kevés esetben került sor: a PDSZ felmérését kitöltő, táppénzre kényszerült pedagógusok mindössze 6,6 százaléka kapta meg a teljes összeget - írja a Népszava.
Megint mi vezérli a kormányt? A pénz, a pénz és a pénz. Az, hogy ők minél kevesebbet adjanak, de minél többet elvehessenek.
Szeptember végén még a koronavírus munkahelyi megbetegedésként kezeléséről szóló pontos jogi szabályozás kidolgozásáról harsogott a csicskamédia. Ez persze azóta sem készült el.
Mondunk még jobbat: valószínűleg soha nem is fog. Szél Bernadett független országgyűlési képviselő érdeklődésére az EMMi ugyanis nemrég közölte, a munkajogi törvények által előírt járandóságok kifizetését előíró külön jogszabályra nincs szükség.
Az már csak grátisz, hogy az Operatív Törzs meglehetősen érdekesen érvelt a koronavírussal fertőzött intézmények nevét, a megbetegedett pedagógusok és diákok számát tartalmazó lista kiadása ellen. Leírni is szörnyű, de nem érné meg nekik kiadni. Ékes példája ez annak, mennyit érnek a fideszes csicskáknak a magyar emberek. Semennyit.
A mi egyetlen Müller Cecíliánk a hét elején jogszabályi korlátokról fecsegett, annak ellenére, hogy ezt már jónéhány iskola megtette saját weboldalán.
A Népszava érdeklődött az EMMi-nél, valóban jogszabályellenes lenne-e egy intézményi lista nyilvánosságra hozása, de cikkük írásáig nem kaptak tájékoztatást.
A KLIK-nek lövése sincs, hány tanár koronás, de nem is érdekli őket
Igaz, ez lehet nem véletlen: a fertőzött tanárok bérének kifizetése ugyanis egyelőre csak igéret.
Orbánnak nem számítanak a gyermekek? Miért nem zárnak be az iskolák?
A környező országokban rendre küldik haza a diákokat, hogy megvédjék őket a koronavírustól. Orbánnak viszont úgy látszik, hogy egyáltalán nem számít a gyermekek egészsége.