A Miniszterelnökség egyetlen nap alatt hagyta jóvá egy Király utcai műemlékház eladását, amelyről korábban maga Gulyás mondta, hogy nem lehet értékesíteni. Oláh Lajos a pálfordulás okairól kérdezi a papagájminisztert.
A kérelem beadásának napján, augusztus 31-én jóváhagyta a Gulyás Gergely vezette, műemlékvédelemért is felelős Miniszterelnökség, hogy a Sunbelt Property Ingatlanforgalmazó Kft. megvehesse a Király utca 27. alatti, védett műemlék besorolású bérházat – tudtuk meg a 24.hu-tól.
A szokatlanul gyors állásfoglalás meglepte Erzsébetvárost, különösen azért, mert 2019-ben még az ellenkezőjét mondta Gulyás: akkori nyilatkozata szerint a közel 190 éves házat nem lehet eladni. Ezt azzal indokolta, hogy a szomszédos épületekkel együtt, egy tulajdonosi kézben olyan „nagy ingatlanstruktúrát” képezne, amelyet nyilvánvalóan nem lehetne használni anélkül, hogy a védettséget élvező épületekben „jelentős beavatkozás” történjen.
A Király utca 25., 27. és 29. szám alatti házak és a velük szomszédos telek (jelenleg játszótér) zavaros ügye régóta húzódik. A cégek azt állítják, hogy a VII. kerület előző, fideszes vezetése, élén az azóta kormányhivatali vezetővé kinevezett Vattamány Zsolt polgármesterrel, a 2019-es önkormányzati választás előtt kötelezte magát az ingatlanok átadására, ami nem történt meg.
A kétes bizniszről nem volt szó a választások után az átadás-átvételkor, így mire az önkormányzat szembesült a problémákkal, a kötbér már megközelítette az ingatlanokért eredetileg felajánlott 2,6 milliárd forintot. Ez annyit tesz, a cégek bagóért szerezhették volna meg az értékes ingatlanokat.
– kérdezi Oláh Lajos országgyűlési képviselő, előválasztási jelölt Gulyás Gergelytől. Oláh válaszokat vár a következőkre is:
- Hogyan fordulhat elő az, hogy jelenleg ugyanarra az ingatlanra, az ingatlan értékesítését tartalmazó ugyanazon adásvételi szerződésre, ugyanarra a jogszabályi hivatkozásra ugyanaz a minisztérium két ellentétes nyilatkozatot ad ki?
- A beadott kérelmekre mindig már a beadás napján szoktak érdemben válaszolni, ez az általános ügyintézési gyakorlat?
Kíváncsian várjuk Gulyás Gergely magyarázatát.
Pusztulásra ítélték a Kodály körönd egyetlen állami tulajdonban maradt házát
Az Andrássy út 88–90. egykor impozáns épület volt, de a magyar állam lerohasztotta. A Telexnek többen arról beszéltek, valakinek kellhet a ház, ezért megpróbálják kifüstölni a lakókat annak pusztulni hagyásával és a bérleti díj emelésével.
A környezetromboló fideszesek a műemlékeket sem kímélik
A Fidesz egyik gyurcsányozós óriásplakátja a Belvárosi Színház homlokzatán virít, miközben itt a törvény szerint nem lehet hirdetést elhelyezni: az épület védett.
Győzelem: A Fidesz meghátrált a Wichmann-ház ügyében
Mégis megmenekülhet a legendás épület, gyorsított műemléki védettségi eljárás indul a ház védelmében.