Pajtók Gábor jó néhány vezetői helyet betöltött Egerben és Heves megyében az elmúlt évtizedekben. De értelmezhető eredményt nem tudott letenni az asztalra sehol sem.
Nyitrai Zsolt maga jelentette be, hogy jövőre nem fog elindulni Eger parlamenti képviseletéért a 2022-es országgyűlési választásokon. Vannak, akik szerint ezzel a Fidesz átadta a várost az ellenzéknek, míg mások Nyitrai kétes ügyeiben látják az okokat. Egy biztos, Pajtók Gábor jó eséllyel lesz rajta a szavazólapon jövőre Egerben, méghozzá a Fidesz logójával a neve mellett.
Hosszú időn át volt az EVAT Zrt. igazgatóságának elnöke, 2014 óta pedig a Heves Megyei Kormányhivatalt vezeti kormánymegbízottként. De mit is tett le az asztalra ebben a két fontos pozícióban? Nagyjából semmi pozitívat. Negatív ügyek azonban bőven sorjáznak:
1. A EVAT Zrt. legnagyobb visszaélésgyanús botránya Pajtók elnöksége alatt történt, amikor közel egymilliárd forintnyi közpénz kerülhetett egy magáncéghez a rosszul és késéssel kivitelezett Katona téri parkolóházért:
- 2012-ben az önkormányzat megbízta az Agria Parkoló Kft.-t, hogy építsen egy parkolóházat a városban.
- Uniós forrásból Eger 333,5 millió forintot adott a 760 millióból megépült parkolóház kivitelezéséhez a Kft.-nek. A cég pedig 426,6 millió forintos önerővel szállt be, azonban ezt megtehette hitelből, és később visszaigényelhette az önrészt.
- A jelentős támogatás ellenére az önkormányzat tulajdonában álló Evat Zrt. hat éven át köteles volt a parkolóházat visszabérelni a cégtől havi nettó 4,58 millió forintért úgy, hogy a fenntartási költségek is a városi céget terhelték.
- Hat év alatt közel nettó 330 millió forintot fizet ki az önkormányzat a cégnek úgy, hogy ezért az összegért nem kapja meg a parkolót, hanem hat év után csak a megvásárlásra lesz lehetősége, ám ez az összeg akkor sem fog megjelenni az árban.
- Gyakorlatilag a cég nulla forintot tett bele, nem vállalt kockázatot, és nagyságrendileg néhány év leforgása alatt egymilliárd forint üthette a markát. Ráadásul a cég alvállalkozónak a Crosscom Kft.-t jelölte ki, amelynek a tulajdonosi körében egy ciprusi bejegyzésű limassoli offshore cég volt.
- A parkolóházat 2014-ben sikerült csak átadni, ám még a nyitás után hónapokkal is aránytalanul kihasználatlan volt az épület. De azóta sem mindig képes kitermelni még a fenntartás költségeit sem, nem hogy a bérleti díjat.
2. 2021 nyarán az ügyészség is megerősítette, hogy Hevesben a Boldog-módszerhez hasonlóan, Terület- és Településfejlesztési Operatív Programokkal (TOP) kapcsolatos pályázatokkal és az azokra szánt EU-s pénzekkel élhettek vissza Heves megyei települések polgármesterei.
- Kilenc településen, összesen több mint 300 millió forint ment el piacterek kialakítására, valós igényfelmérés nélkül, silány minőségben - a pályázatokat minden esetben ugyanaz az 1-2 cég nyerte.
- Sok helyen már lehívták az uniós támogatási összegeket, a hivatalos átadási dátum is több évvel korábban volt, mégsem készültek el a létesítmények, Tarnaörsön például 2019 októberét adták meg a megvalósítás végső dátumának az EU-s pályázatkereső honlapon, de az 52 millió forintnyi támogatás 2017-es lehívása óta 2021 februárjáig csak egy téglalap alakú gödör készült el
Ilyen ügyek jellemezték Pajtók Gábor vezetői megbízásait az EVAT Zrt. és a kormányhivatal élén. Ezek után kérdéses, hogy mennyire lenne képes vigyázni az egri közpénzre és érdekekre, ha bekerülne a parlamentbe.
Ildikó, gondolom te is emlékszel még a papírra vetett listákra, a sárga ceruzával megjelölt tételekre, és a gondosan elhelyezett borítékokra – üzente az egri Fidesz elnökének az ellenzék jelöltje! Megkezdődött az évtizedek óta elavult gépek cseréje a városgondozásnál. Állítólag dúl a harc Nyitrai Zsolt és Pajtók Gábor között.Berecz: az egri Fidesz rendszerszintűvé tette a korrupciót városunkban
Mirkóczki újabb nehéz fideszes örökséget takarít el
Teljes a káosz az egri Fideszben!