A józan paraszti ésszel is feltételezhető összefüggés tudományos bizonyítást nyert: nagyon is sok köze van ahhoz, hogy ki mikor távozik el közülünk ahhoz, hogy mennyi a nyugdíja. Újabb kemény érv a megalázóan alacsony borsod-abaúj-zempléni nyugdíjak rendezéséért.
Egyre több kutató vizsgálja, hogyan kapcsolódik a várható élettartam a jövedelemmel. A folyamatot a népesség leggazdagabb és a legszegényebb részének élettartam-különbségével mérik, amelyet élettartamrésnek neveznek.
Ez az úgynevezett élettartam-rés az Egyesült Államokban a leggazdagabb és a legszegényebb 1 százalék közt férfiaknál 15, nőknél 10 pedig év volt. Nagyon nem mindegy!
A hazai kutatók a magyar viszonyok megismeréséhez négy jövedelmi csoportba osztották a nyugdíjasokat és azt figyelték meg, hogy melyik jövedelmi csoport hány évet élt még átlagosan a 60. születésnapja után:
Minden idős miskolci méltóságteljes időskort érdemel! Most már azt is hozzátehetjük: és plusz 4 évet!
A Fidesz-kormány abszolút nem veszi figyelembe a nyugdíjasok érdekeit, akiknek egyre kevesebbet ér, amit kapnak.
Az Orbán-kormány olyan inflációba kergette az országot, hogy az idősek csaknem ötöde került a szegénységi küszöb alá és a maradék túlnyomó többségének sem valami fényes a helyzete.
Szavazzunk az emberséges kormányzásra készülő ellenzéki Összefogásra!
Forrás: Portfolio.hu
Orbán választási alamizsnával nem vette meg a nyugdíjasokat
Jól tudják az idősek, hogy a novemberi nyugdíjprémium pusztán kampányfogás, amivel a fideszesek a jövő évi győzelmüket próbálják megvásárolni. Rosszul számítottak, a nyugdíjasok pártszimpátiától függetlenül látják, mire megy ki a játék.
A magyaroknak többre van szükségük - ismerte be Orbán.
Ezzel Orbán beismerte, hogy le kell őt váltani.
Schmuck Erzsébetnek köszönhetően jöhet az 5% nyugdíjemelés
A Fidesz által kormányzott elmúlt 11 évben mindössze 4 alkalommal részesültek az idősek nyugdíjprémiumban, habár minden évben megérdemelték volna - írta a zöld politikus.