A DK és a Jobbik előválasztási jelöltje szerint Orbánék 11 év igazságtalan kormányzását fejelték meg az elmúlt másfél év kudarcaival és botrányaival. Ennek egyetlen előnye, hogy ezek után biztosak lehetünk a kormányváltásban.
A Fidesz-kormány csúnyán elbukna a koronavírus-járvány kezelését, történelmi csúcsra ért a költségvetési hiány, az államadósság, az infláció sőt a benzinárak is. Ránk vár egy olyan negyedik hullám is, ami sokkal súlyosabb lehetne, ha Orbánék azzal foglalkoznának, amivel kéne: hogy felkészüljenek rá.
A negyedik hullám okkal enyhébb is lehetne, ha a kormány az első pillanattól kezdve bizalmat gerjeszt, figyel a tudományos világra a vakcinák hatásosságában, és nem egy Európai Unió ellenes kampánynak fogja fel a komplett covid-intézkedéscsomagot - írta Bősz Anett.
Miközben a felcsúti miniszterelnök eladósította az országot Kína és Oroszország felé, a fideszes lopások miatt az EU ideiglenesen elzárta a pénzcsapokat, hogy megvédje a magyarok pénzét a tolvajoktól. Emiatt késik az újraindítási program.
Az érdi politikus szerint akkor is túlfeszítették a húrt, amikor a tőkeerős oligarcháikat tömték ki válságkezelés címén, miközben hagyták elvégezni a teljes vendéglátóipar és turizmus kisvállalkozóit és a munkavállalókat.
Véget ért a nimbusz, hogy „legalább kormányozni tudnak”.
A miniszterelnök gyakorta hivatkozott a német kancellár barátságára és szövetségére, mint egy keresztény-konzervatív érdekszövetségre és mint Európa erős emberére. Mára ez is elpárolgott, mint annyi minden, kezdve a nagy európai vállalatok támogatásával. Maradt nekünk a keleti nyitás, a diktatúrák és féldiktatúrák átláthatatlan világa, most pedig itt van 2021 Borkai-hajója. A különbség azonban nagy:
"Mialatt az örömlányokkal és lyukas zoknival tűzdelt hajóbuli a NER egy apró szelete, ami inkább a gátlástalanság és az álszentség egy nagyon látványos jelképe volt, a lehallgatási botránya a NER maga."
A NER, amely sosem tisztelt senkit a saját belső körein kívül - hangsúlyozta Bősz Anett. A NER, amely úgy gondolja, hogy még a legmélyebb magánügyeinkhez is köze van. Eközben minden héten halt meg egy nő azért, mert rejtve maradt a családon belüli bántalmazása, és egy ponton túl gyilkossággal ért véget a pokol.
Az ellenzék csaknem egy éve dolgozik közös programokon, közös jelölteken. Hiába hergeli őket a kormány egymás ellen, kitartanak egymás mellett. Most, amikor a kormány minden önmagáról felépített képe összeomlani készül, nagy felelőssége van az ellenzéknek:
"végig kell menni az úton, amit felvázoltunk magunk elé, és nem engedni semmiből, amit célként tűztünk ki!"
Egy normálisan működő országban ennyi botrány után már legalább egy miniszterelnök lemondott volna. Orbán ilyet sosem fog tenni, de annál nagyobb lesz végül a bukása. Bősz Anett szerint csak rajtunk múlik, hogy ez megtörténjen.
"Most rajtunk a sor. Ez a kormány minden eddiginél jobban fog kapaszkodni a székébe. Nem engedhetünk ennek. 11 éve először van valós esély újraépíteni a Magyar Köztársaságot!"
Ollero Marco: eszméletlenül problémás, hogy felügyelet nélkül bárkit megfigyelhetnek
Az MSZP-Párbeszéd és a Momentum előválasztási jelöltje eddig úgy gondolt Magyarországra, mint egy rosszul működő demokráciára. A lehallgatási botránnyal azonban felzárkóztunk az Azerbajdzsánhoz hasonló diktatúrák közé.
Tetlák Örs: Egy normális országban már belebukott volna a kormány a megfigyelési botrányba
Érd LMP-s alpolgármestere szerintem egy európai demokrációban elképzelhetetlen lenne, hogy a kormány titokban megfigyeltessen politikusokat, független újságírókat vagy nekik nem tetsző üzletembereket.
Érd 32,8 milliárd forinttól esett el az orbáni rablóhadjárat miatt
Lehetetlen Orbánék kezébe adni 2500 milliárd forintnyi felújítási alapot, hogy biztosan lába kél - véli az Európai Bizottság. Csak hogy érezzük a nagyságrendet: ez nagyjából a teljes magyar egészégügy éves költségvetése. A Bizottság meg is indokolta, hogy miért nem lehet Orbán kezébe pénzt adni: mert egyszerűen nem jut el a pesti emberekhez.